Galerie-Ikaros Slaný

"NEJSTE SAMI - Výtvarníci proti týrání žen a dětí"

Hlavy
Naše galerie zakoupila keramické hlavy, kopie 5000 let staré plastiky z předhelénského období, tzv. Kyklády, která byla nalezena na jednom z řeckých ostrovů. Rozdali jsme je výtvarníkům, aby je podle své fantazie pomalovali, nakonec tenkrát sochy také nebyly bílé ale barevné, jak dokazují zbytky barev v některých místech skulptur. Hlavu k pomalování dostalo 66 výtvarníků převážně z Prahy, ale i z Brna, Blanska, Jablonce nad Nisou.

Výstava a aukce
Hotové hlavy jsou nyní soustředěny v naší galerii a budou zde vystaveny do 2. dubna. Od 6. do 26. dubna budou k vidění v Pelléově vile v Praze 6 (Pelléova 10). Na závěr těchto dvou výstav se bude konat aukce a výtěžek věnujeme do jihovýchodní Asie postižené vlnou tsunami. Aukce proběhne 27. dubna v 18 hodin v Písecké bráně v Praze 6 (K Brusce 5).

Výtvarníci
Jiří Anderle pojmenoval tuto akci „Nejste sami“ a je i autorem loga akce. Všichni výtvarníci účastnící se této akce prokázali velkou tvůrčí fantazii, protože každá hlava je jiná a unikátní. Je možno vidět hlavu ztvárněnou do podoby Eurošaška, Oficíra z dob Rakousko-Uherska, Šípkovou Růženku, Baču, Babičku s brejličkami, Hlavu v oblacích, Hlavu plnou koček a desítky dalších.